Zincir Otel ve Restorantlarda alanında uzman Ustalarımızla kendini kanıtlamış sistemlerde çalışarak oluşturduğumuz gıda altyapısını teorik ve modern teknoloji ile birleştirdik. 2015 yılında fason olarak ürettiğimiz ürünlerimizin beğenildiğine ve talebin arttığına 3 yıllık araştırma soruşturma çalışmalarımız sonrasında kanaat getirdik. Ve 2018 yılının Ocak ayında kendi markamızla resmi kaydımızı açtık.  

 

 Halka ve İşletmelere sunmak üzere üretime başladık.

2001 yılında Turizm Otelcilik lisesi ile başlayan mutfak maceramız ülkenin bir çok yerinde görev alarak günümüze kadar geldi. Akdeniz ve Ege bölgesinde başlayan profesyonel meslek hayatında tarif çeşitliliğini ve gıda geliştirilebilirliğini otelcilik sistemi ile bünyemize kattık. Üniversite başlangıcı ile Cafe- Restorant çalışmalarının başlamalarıyla birlikte geliştirelebilir ürünleri müşteriye sunarak deneme yanılma yöntemiyle uzun yıllardır oturmuş ve kendini bilen tarifler oluşturduk. Kullanılan onlarca sos çeşitlerinin büyük bölümünün ithal edilmesi ve her an bulunamaması durumu  kendi sos tariflerimiz üzerinde yoğun çalışmalar yapmaya zorladı. Müşteriden anında alınan reaksyon ve farklı şehirlerdeki değişik müşteri portföyünün değişik talepleri  ile yıllarca yapılan ar-ge çalışmaları sonucunda Emoka Gıda’nın şimdiki tarifleri oluşmuş oldu.

Üretime başlamamızdaki en büyük etken; restorantlarda yaptığımız sos çeşitlerinin müşterilerimiz tarafından satın alınmak istemesi oldu. Ürünlerimiz zararlı kimyasallardan uzak doğal yöntemlerle hazırlanıp satışa sunulmaktadır. Bu durum evlerimizde de gönül rahatlığıyla restoran yemeklerini sağlıkla üretebilmemiz için önemli bir etken olmuştur.

Ürünlerimizin üretim aşamasında ilk olarak dikkate aldığımız Türkiyede üretimi yapılmayan ürünlerdir. Son zamanlarda restorant çeşitliliğinin artması bu ürünlere talebinde aynı oranda artmasına sebep oldu ve ithal ürünlerin çeşitlilği de arttıkça artık restorantlarda da sağlıklı yiyecek bulmak giderek daha da zorlaştı.

Mutfak personeli olarak maruz kaldığımız ithal kimyasallar sebebi ile başlattığımız üretim fulyasını tüm Dünya’ya ulaştırmak ve ‘’kaliteli gıda ‘’ anlamında sağlam adımlar atmak üzere devam ettiriyoruz ettireceğiz.